Apvienotā Karaliste apsver lielas izmaiņas tehnoloģiju nodokļos, lai izvairītos no ASV tarifiem

Apvienotās Karalistes nodokļi lielajiem tehnoloģiju uzņēmumiem var tikt mainīti kā daļa no vienošanās, lai izvairītos no ASV prezidenta Donalda Trampa nākamajiem tarifiem, vēsta finanšu kanclere Reičela Rīvsa.

Viņa sacīja, ka “turpinās” sarunas par digitālā pakalpojumu nodokļa (DST), kas ietekmē tādus pasaules tehnoloģiju gigantus kā Amazon un Meta, izmaiņām.

No 2020. gada ieviestais 2 % nodoklis Apvienotajai Karalistei gadā nodrošina aptuveni 800 miljonus sterliņu mārciņu, taču BBC uzskata, ka to varētu mainīt apmaiņā pret to, ka ASV pēc Trampa jau izsludinātajiem tarifiem Apvienotajai Karalistei neuzliks vairāk importa nodokļu.

Iespējamās izmaiņas kritizēja liberāldemokrāti, kuri sacīja, ka leiboristi “riskē zaudēt savu morālo kompasu”.

Vaicāts raidījumā BBC One Sunday with Laura Kuenssberg, vai Apvienotā Karaliste mainītu pulksteņlaika laiku, lai glābtu Lielbritāniju no Trampa tarifiem, Rīvsa atbildēja: “Mums ir jāpanāk pareizs līdzsvars, un šīs diskusijas pašlaik turpinās. Mēs vēlamies panākt progresu. Mēs nevēlamies, lai britu eksportētājiem tiktu piemēroti augstāki tarifi.”

Viņa sacīja, ka ir “pareizi, ka uzņēmumi, kas darbojas Apvienotajā Karalistē, maksā nodokļus Apvienotajā Karalistē, un to saprot arī ASV valdība un tehnoloģiju uzņēmumi, taču pašlaik mēs diskutējam ar ASV. Es vēlos saglabāt brīvu un atvērtu tirdzniecību.”

Tramps kopš savas prezidentūras sākuma janvārī ir paziņojis par virkni tarifu piemērošanu precēm no citām valstīm, tostarp Apvienotās Karalistes.

Tarifi ir nodokļi, ko piemēro precēm, kuras importē no citām valstīm. Uzņēmumi, kas ieved ārvalstu preces valstī, maksā nodokli valdībai.

Dažus no šiem tarifiem viņš ir aizkavējis, bet attiecībā uz citiem atcēlis, taču ir apņēmies 2. aprīlī, ko daži dēvē par “Tarifu dienu”, paziņot par virkni papildu tarifu.

Tramps uzskata, ka nodokļi mudinās uzņēmumus iepirkties no ASV piegādātājiem un izmantot amerikāņu darbaspēku, taču uzņēmumi apgalvo, ka tas ir nereāli, jo tiem būtu jāpārveido savas piegādes ķēdes.

Rīvsa sacīja BBC, ka ASV “pamatoti ir nobažījušās par valstīm, kurām ir liels un pastāvīgs tirdzniecības pārpalikums ar ASV. Apvienotā Karaliste nav viena no šīm valstīm. Mūsu valstu savstarpējā tirdzniecība ir līdzsvarota”.

Liberāldemokrātu pārstāve valsts kases jautājumos Deizija Kūpersa sacīja, ka ir “dziļi nobažījusies, ka valdība, iespējams, pat apsver iespēju samazināt digitālo pakalpojumu nodokli”.

“Ja valdība nopietni runā par nežēlīgu samazinājumu ieviešanu, kas skars cilvēkus ar invaliditāti, vienlaikus piešķirot pabalstu Īlonam Maskam, Zakerbergam un citiem ASV tehnoloģiju baroniem, tad leiboristu valdība ir pakļauta reālam riskam zaudēt morālo kompasu,” viņa sacīja BBC.

Liberāldemokrāti cenšas panākt, lai DST tiktu trīskāršots līdz 6 %.

Spread the love

Pievienot komentāru